برش هواگاز

برش هواگاز

برشکاری هواگاز یا Oxy-fuel (معمولا به نام برش اکسی استیلن یا برشکاری هوابرش می شناسند) اکسیژن سوخت، فرآیندی است که به ترتیب از گازهای اکسیژن و گاز پروپان و یا استیلن برای جوش و برش فلزات استفاده می کنند.

تاریخچه

مهندسان فرانسوی ادموم Fouché و چارلز پیکارد اولین کسانی بود ند که در سال ۱۹۰۳ برای تولید برشکاری اکسیژن خالص ، به جای هوا، برای افزایش دمای شعله برای انجماد موضعی مواد جامد (به عنوان مثال فولاد) در یک محیط اتاق استفاده می شود. یک شعله معمول پروپان / هوا در حدود ۲،۲۵۰ کیلوگرم (۱،۹۸۰ درجه سانتیگراد، ۳،۵۹۰ درجه فارنهایت)، یک شعله پروپان / اکسیژن در حدود ۲۵۲۶ کیلو گرم (۲۵۲۵ درجه سانتیگراد، ۴،۰۸۷ درجه فارنهایت)، شعله اکسید هیدروژن می سوزد سوختگی در دمای ۳۰۷۳ K (2800 درجه سانتی گراد؛ ۵،۰۷۲ درجه فارنهایت) و یک شعله استیلن / اکسیژن در حدود ۳۷۷۳ K (3500 درجه سانتیگراد، ۶٫۳۳۲ درجه فارنهایت) گرما تولید می کنند . 
در اوایل قرن بیستم، قبل از توسعه و در دسترس بودن الکترودهای جوشکاری پوشش داده شده و در اواخر دهه ۱۹۲۰ که قادر به ساخت جوش های صوتی در فولاد بودند، جوشکاری اکسی استیلن تنها فرآیند تولید جوش های فوق العاده با کیفیت بالا در تقریبا تمام فلزات بود در استفاده تجاری در آن زمان. این شامل نه تنها فولاد کربنی بلکه فولادهای آلیاژ، آهن، آلومینیوم و منیزیم بود. در دهه های اخیر تقریبا در همه صنایع با استفاده از روش های مختلف جوشکاری قوس جایگزین شده است که سرعت بیشتری را ارائه می دهند و در مورد جوشکاری قوس تنگستن گاز توانایی جوشکاری فلزات بسیار واکنشی مانند تیتانیوم را می دهند. جوشکاری Oxy-acetylene هنوز هم برای آثار هنری مبتنی بر فلز و در مغازه های کوچکتر در منزل و همچنین در شرایطی که دسترسی به برق نداشته باشند مشکلاتی را نشان می دهد، استفاده می شود. علاوه بر این، برش اکسیژن هنوز هم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، هم در صنایع سنگین و هم در زمینه های صنعتی و تعمیرات سبک مورد استفاده قرار می گیرد . سرپیک برش برای برش فلزات استفاده می شود. 
برای برش فلز ابتدا از شعله گرم یا گاز خالی استفاده می شود تا فلز قرمز شود. هنگامی که این دما به دست می آید، با فشار دادن اهرم فشار اکسیژن سرپیک آماده برای برش می شود. گاز اکسیژن با فلز واکنش می دهد و اکسید آهن را تشکیل می دهد و حرارت تولید می کند. این حرارت است که روند برش را سریع می کند. گاز فقط فلز را برای شروع فرایند گرم می کند. گرمای بیشتر توسط فلز سوزانده می شود.
مشخصات فنی
کاربرد
مشاوره رایگان
مشخصات فنی
سرپیک برش معمولا دارای نوع های مختلفی است . از برش های گلور می توان به برش های زیر اشاره نمود :
  • برش دستی دو تیکه 
  • برش دستی یه تیکه یا بوتانی 
  • برش با فک مستقیم 

برش دستی دو تیکه 

برش دو تیکه گلور برای برش از ۳ میلیمتر تا ۱۰۰ میلیمتر کاربرد دارد . این برش با گاز اکسیژن و استیلن کاربرد دارد .

برش بوتانی 

برش بوتانی یا بلند معمولا در سایز های ۵۰،۸۰،۱۰۰،۱۲۰،۱۵۰ سانتی متر تولید و عرضه می گردد . این سرپیک ها برای برشکاری دائم مورد استفاده قرار م یگیرد . این برش از ۵ میلیمتر تا ۵۰۰ میلیمتر قابلیت برش دارد . 

برش با فک مستقیم

این سرپیک برای برشکاری هواگاز همانند دیگر سرپیک ها می باشد با این تفاوت که سری این سرپیک مستقیم است و برای مکان هایی که دسترسی دشوار است مورد استفاده قرار می گیرد .
کاربرد

از سرپیک های برش معمولا برای بریدن فلزات استفاده می گردد . این سرپیک ها برای کارخانه ها ، کارگاه ها ، ریخته گری ها و کلیه فضاهایی که نیاز به برش دارد مورد استفاده قرار می گیرد . 

مشاوره رایگان

لطفا جهت اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات با فروشگاه تماس حاصل نمایید

۰۲۱-۶۶۳۴۹۶۹۱

۰۲۱-۶۶۳۴۹۶۹۲

۰۹۱۰۰۵۵۶۰۶۰

, , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
جوشکاری هواگاز
نوشتهٔ بعدی
گرمکن هواگاز

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست